Vinařství Richard Tichý, Hrušky, řízená degustace vín

View Calendar6. 12. 2017 18.00 - 21.00


Brno, Vinotéka U Tří knížat

Address:
Jánská 449/12, Brno-město, 602 00 Brno-Brno-střed, Česko

Vážení zákazníci, obchodní přátelé, přátelé a hlavně milovníci kvalitního vína, dovolujeme si Vás pozvat na letos poslední ŘÍZENOU DEGUSTACI VÍN VINAŘSTVÍ RICHARD TICHÝ, HRUŠKY, která se bude konat VE STŘEDU 6. PROSINCE 2017 od 18,00 hodin v HISTORICKÝCH PROSTORÁCH centra Brna VINOTÉKA U TŘÍ KNÍŽAT na ulici JÁNSKÁ 12.

Vstupné na řízenou ochutnávku je 250 Kč a v ceně vstupného je zahrnuta ochutnávka 11 vzorků vín s odborným výkladem Ing. Richarda Tichého – sklepmistra a majitele vinařství. Chybět nebude jako vždy malé občerstvení v příjemném prostředí a v neposlední řadě nezapomenutelný zážitek.

Na této akci budete mít možnost ochutnat vína z produkce Vinařství Richard Tichý, Hrušky. Tento sympatický vinař sídlí v Hruškách nedaleko Břeclavi a je členem sdružení Bonus Eventus. Jeho vína mají osobitý styl, způsobený zejména odlišným přístupem k výrobě vína
od většiny ostatních. V době, kdy tato většina leckdy doprodává vína mladého ročníku, Richard Tichý teprve lahvuje vína o rok starší bílá či červená starší o roky dva.  Navíc převážně bez filtrace, tedy se zachováním co nejvíce přírodních látek v nápoji. Vína jsou tak i díky redukci sklizně a dokonale vyzrálým hroznům připravována na delší  ležení v lahvi.

Vinařství Richard Tichý

Tradice vinařství v rodině Ing. Richarda Tichého sahá do 18. století. V roce 1793 kupuje jeho předek Michal Tichý od Lichtenštejnů tzv. činžovní vinici. Dědeček Martin jako první vystudovaný vinař v rodině obnovoval vinařství v Hruškách po kalamitě révokazu. Otec Martin vystudoval střední vinařskou školu ve Valticích a profesionálně se věnoval školkařství a pěstování sazenic révy vinné.  Dalším vystudovaným vinařem v rodině je sestra Markéta, mimo jiné vicemiss na soutěži Královna vín ČR. Richard Tichý se vinařství věnuje jako koníčku od roku 2001, kdy také začal vína lahvovat. Naplno se do komerčního vinařství pustil v roce 2004. Tehdy skončil se svým původním zaměstnáním v tabákové továrně v Hodoníně. Spolu s otcem vlastní Richard Tichý 4,5 ha vinohradů ve viničních tratích
Hastrmany a Podsedky.

Po skončení degustace budete mít jedinečnou možnost si nakoupit, popřípadě objednat vína z tohoto vinařství za speciální ceny se slevou 20%.

Závazné potvrzení Vaší účasti a rezervace prosíme zasílejte na e-mail vinotekautriknizat@gmail.com, telefonicky na čísle +420 733 122 317 nebo osobně ve vinotéce.

!!! (kvůli omezené kapacitě vinotéky je rezervace nutná) !!!


Ověřeno MonsterInsights