Vinařství Plenér – otevřený sklep v Pavlově

Vinařství Plenér – otevřený sklep v Pavlově
View Calendar21. 8. 2021 13.00 - 20.00


Pavlov, Vinařství Plenér

Phone:+420 774 109 486
Address:
23. dubna 94, 692 01 Pavlov, Česko

Vinařství Plenér – otevřený sklep v Pavlově. V květnu, červnu, červenci a srpnu jsme vybrali vždy jednu sobotu, kdy budeme ve sklepě se všemi víny, které máme aktuálně v nabídce. Těšíme se, že se s Vámi poznáme blíž a vy se seznámíte s našimi víny i prostředím, kde vznikají.

Volná degustace vín bude probíhat od 13:00 do 20:00.

Podle aktuálních vládních nařízení si budete moci vychutnat vína buď před sklepem s výhledem na Děvičky, nebo snad nahlédnete i do sklepa. Bezpečně, po menších skupinkách.
Ke skleničce dostanete degustační kartu, na kterou budeme v průběhu Vaší návštěvy značit, kolik vín ochutnáte.

Platba vzorků tak může proběhnout pohodlně až po tom, co si u nás dáte ten poslední.
Parkovat před sklepem bohužel nelze.
Využijte obecní parkoviště nebo parkoviště před Archeoparkem.
Těšíme se na vás!

Vinařství Plenér – otevřený sklep v Pavlově

Vinařství Plenér

Vinobraním 2016 začíná příběh Vinařství Plenér. Za vinařstvím, které nyní vyrábí své víno z vinic pod Pálavou, stojí Dominika Černohorská (vinařka) a Ivo Marek (ortodontista, který miluje víno). Dva přátelé, kteří se rozhodli si dohromady splnit svůj sen.

Nakoupili jsme vinohrady ležící na jižních a jihovýchodních svazích na vápencovém podloží Pálavy. Většina z nich byla vysázena kolem roku 2000. Dostaly se nám tak do rukou starší keře a my jsme začali hospodařit na místě, které vzniklo z myšlenky někoho jiného. Zvolili jsme si cestu respektu k vytvořenému, využití už dříve zapěstovaných kořenů a pomalu jsme začali rostlinám věnovat péči, která je vlastní nám.

Na odpočaté půdě jsme o rok později začali vysazovat nové vinice a v jejich zakládání stále pokračujeme. Tratě, na kterých hospodaříme jsou obestřeny kolem obcí Bavory, Klentnice a Pavlov. Tyto kousky půdy jsou nám rok od roku bližší a mění se přesně podle toho, jak my k nim přistupujeme. Hospodaření v “plenéru”, tedy s půdou rozkouskovanou na menší části je sice pestré, ale pro udržení konceptu obhospodařování o to náročnější. Každým rokem se tak snažíme víc a víc přiblížit naší představě o ideálním zemědělství s maximálním respektem k přírodě a přirozeným koloběhům v ní.

Pěstování vlastních hroznů je pro nás počátkem cesty za zdravým a pravdivým vínem. Celoroční starost o rostliny je základ pro vznik vína, které uvnitř sebe odráží svůj původ, naši péči a lásku k zemi. A přesně takové víno my chceme tvořit.

Více tipů v Kalendář vinařských akcí


Ověřeno MonsterInsights