Vinalies Internationales 2020 – 26. ročník mezinárodní soutěže vín

Vinalies Internationales 2020
View Calendar28. 2. 2020 - 3. 3. 2020 Celý den


Francie, Paříž, Oenologues de France

Address:
23 Rue de Croulebarbe, 75013 Paris, Francie

 

Vinalies Internationales 2020. Každý rok organizuje Svaz francouzských enologů (Œnologues de France) jednu z nejprestižnějších soutěží ve vinařském světě. V loňském roce bylo ochutnáno přes 3 500 lahví. 

Během 5 dnů se členové poroty, všichni odborníci na senzorickou analýzu, scházejí každé ráno pod předsednictvím francouzského specialisty. Ve slepé degustaci ochutnávají vína ze všech koutů světa. Posilněny vysokým renomé soutěže se lahve vítězných vín prodávají po celém světě. Jsou ceněny distributory i spotřebiteli.

Nejlepší vína ze soutěže se na podzim opět objeví v proslulé publikaci 1000 Vins du Monde, kde se s nimi seznámí také milovníci nejlepších světových vín v zahraničí. Publikace je často označována za vinařský ekvivalent známého michelinského průvodce světem gastronomie.

Udělovaná ocenění a medaile

Soutěž odměňuje vína, která ve své kategorii získala nejvyšší skóre:

  • červené víno,
  • suché bílé víno,
  • růžové víno,
  • šumivé víno,
  • sladké víno,
  • likérové víno,
  • eau-de-vie (pálenky),
  • nevinařská kategorie.

Œnologues de France udělují medaile:

  • Vinalies Internationales Gold
  • Vinalies Internationales Silver

Dle statutu soutěže medaili může obdržet maximálně 30 % vzorků.

Článek: Naši vinaři uspěli na soutěži Vinalies Internationales 2019

Vinalies Internationales 2020 – 26. ročník

Vinalies Internationales lze shrnout do 6 slov:

Vášeň, protože toto je hlavní hnací silou Vinalies Internationales, kde se členové poroty shromáždí v Paříži na pětidenní ochutnávku vína.

Rozmanitost charakterizovaná porotou 130 degustátorů složená z odborníků na senzorickou analýzu z celého světa. Na degustačním panelu je zastoupeno téměř 40 národností, což je rozmanitost, která také přispívá k jedinečnému charakteru akce.

Důvěra trvající více než 20 let, kdy výrobci z Francie a celého světa každý rok zasílají vzorky svých vín. Celkem je posíláno okolo 3 500 vzorků vína v naději, že obdrží medaili.

Nestrannost zaručená našimi výhradně slepými degustacemi, což je jedna z hlavních charakteristik Vinalies Internationales. Neposuzuje se značka či původ. Jediná věc, která se počítá, je kvalita vína.

Profesionalita uznávaná v posledních šesti letech udělením certifikátu ISO 9001 za respektování mezinárodního soutěžního standardu OIV pro vína a lihoviny. Ten uznává přísnost, pravidelnost a přesnost každé jednotlivé fáze soutěže a její organizace.

Organizace řízená více než 20 let. Je to týmový úkol, kde každý jednotlivý člen přispívá ke splnění všech požadavků, a ve kterém je důležitý každý detail.