Svatomartinské víno ve Vinné galerii Brno

View Calendar11. 11. 2018 11.00 - 21.00

Vinná galerie s.r.o.

Phone:
+420 545 210 133Brno, Vinná galerie

Address:
Lužánecká 1891/16, Černá Pole, 602 00 Brno-Brno-střed, Česko

Svatomartinské víno ve Vinné galerii Brno. Přijďte si prožít Svatomartinskou neděli do Vinné galerie na neřízenou ochutnávku mladých moravských vín od 11 hod. Vybrali jsme pro Vás několik druhů od různých vinařů a můžete zde tato vína po celý den do dlouhého večera ochutnávat a srovnávat. Občerstvení bude bohaté.

Svatomartinské víno 11. 11. od 11 hod. Chcete-li si na konkrétní hodinu zarezervovat stoleček, neváhejte a napište nám. Místa jsou omezena, nutná rezervace!

Moravští vinaři si odedávna přiťukávali ve sklepě novým, mladým, již jiskrným vínem na svátek sv. Martina, tedy 11. listopadu. Do té doby bylo přiťukávání mladým vínem zapovězeno. Nyní máte i Vy možnost v tento den odkrýt tajemství nového ročníku a ochutnat právě zrozené moravské víno. Označení „Svatomartinské víno" je celonárodní známkou pro mladá vína. Vinaři uvádějí na trh první mladá vína v jednotný termín – 11. listopadu. Držitelem ochranné známky „SVATOMARTINSKÉ" je Národní vinařské centrum. Známka je využitelná všemi registrovanými vinaři v ČR, samozřejmě za splnění stanovených podmínek.

Pod značkou „Svatomartinské“ se budou moci prodávat tyto druhy a odrůdy vín:

• bílé víno, odrůdy Müller-Thurgau, Veltlínské červené rané a Muškát Moravský typová charakteristika: příjemné, vyrovnané, svěží ovocité víno, suché

• růžové víno, odrůdy Modrý Portugal, Zweigeltrebe a Svatovavřinecké; typová charakteristika: příjemné, dobře pitelné ovocité růžové víno, suché

• červené víno, odrůdy: Modrý Portugal a Svatovavřinecké; typová charakteristika: hladké sametové víno, odbourané kyseliny, případně karbonická macerace, suché.

Každý typ může být vyráběn z uvedených odrůd – buď samostatné odrůdy, nebo cuvée těchto odrůd.

Svatomartinské víno ve Vinné galerii Brno


Ověřeno MonsterInsights