Otevřené Benediktinské sklepy 2020 – ochutnat vína z vybraných vinařství

Otevřené Benediktinské sklepy 2020
View Calendar13. 3. 2020 18.00 - 22.00


Broumov, klášter Broumov

Address:
Klášterní 24, 550 01 Broumov, Česko

Otevřené Benediktinské sklepy 2020. V pátek 13. března se otevřou unikátní prostory Benediktinských sklepů, situovaných pod klášterní kavárnou. Budete moci ochutnat vína z vybraných vinařství nebo nakoupit dárky pro své blízké.

Sklepy budou otevřeny 18:00 – 22:00, není nutné se registrovat předem.

Upozorňujeme, že se dá platit pouze v hotovosti.

Info: benediktinske.sklepy@broumovsko.cz

Benediktinské sklepy a vinná galerie s vinotékou se nacházejí pod budovou klášterního gymnázia, v atraktivním prostředí klenutých krápníkových sklepů. Poskytují jedinečný prostor pro doplňkový program služeb cestovního ruchu formou skupinových degustací. Ve spolupráci s Českým archivem vín zajišťujeme distribuci a prodej vína pro region Broumovska, Náchodska a okolí.

Minulá akce.

Otevřené Benediktinské sklepy 2020

„Čteme sice, že víno se pro mnichy vůbec nehodí, ale protože za našich časů o tom nelze mnichy přesvědčit, shodněme se alespoň na tom, že víno nebudeme pít do sytosti, nýbrž méně, protože víno přivádí k nevázanosti i moudré.“
- řehole Benediktova

Víno je s řádem Benediktinů spjato od nepaměti a právě Benediktinům můžeme připsat mnoho objevů spojených s jeho pěstováním, výrobou. A také záhadnou objemovou míru nazývanou „hemina“. Toto blíže nespecifikované označení určovalo množství vína, které mniši mohli podle řehole denně vypít. Ovšem kolik to přesně bylo, o to v odborných kruzích vedou dodnes spory. Stejně tak nelze s jistotou říct, zdali by nám původní mešní víno chutnalo. Jednalo se o striktně přírodní víno vyrobené s Kodexem kanonického práva, které nebylo přibarveno, doslazeno ani aromatizováno. Naproti tomu obsah alkoholu nebyl nijak regulován.

 


Ověřeno MonsterInsights