Ochutnávka vín odrůdy Cabernet Moravia 2018

View Calendar8. 9. 2018 14.00 - 22.00


Moravská Nová Ves, sklepní uličky Výmol a Zátiší

Address:
Výmol, 691 55 Moravská Nová Ves, Česko

Ochutnávka vín odrůdy Cabernet Moravia 2018. Vinařský spolek Moravská Nová Ves zve všechny příznivce, milovníky vína i vinaře v sobotu 8. září 2018 v době od 14.00 do 22.00 hodin do autentických prostor sklepních uliček Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi. A to na tradiční speciální ochutnávku více než 100 vzorků vín odrůdy Cabernet Moravia.

Ochutnávka odrůdy Cabernet Moravia je svým významem jedinečné komplexní představení jediné odrůdy. Jedná se o první odrůdu cabernetového typu vyšlechtěnou v České republice v místě jejího původu; a to za přímé účasti jejího šlechtitele pana Lubomíra Glose. Akce dává všem unikátní možnost proniknout do tajů pěstování odrůdy v podmínkách tuzemských vinařských oblastí a podoblastí; získat nové a porovnat své vlastní zkušenosti s pěstováním této odrůdy a technologií výroby červeného vína.

Každému návštěvníkovi bude po zakoupení skleničky a katalogu umožněno degustovat kompletní sortiment nabízených vín; dále osobně se setkat s jednotlivými vinaři i šlechtitelem odrůdy, porovnávat jednotlivé vzorky od různých vinařů; diskutovat s nimi o způsobech pěstování a výroby degustovaných vín odrůdy Cabernet Moravia, vlivu počasí a agrotechnických zásahů na kvalitu vína apod.

V nabídce letošního ročníku ochutnávky se objeví nejen vína od „domácích“ vinařů z Moravské Nové Vsi a blízkého okolí Slovácké vinařské podoblasti. Zastoupena budou i vína ze sousedních vinařských podoblastí Velkopavlovické a Mikulovské. V neposlední řadě budete mít možnost ochutnat také vzorky Cabernet Moravia zařazené mezi 100 nejlepších vín České republiky, do tzv. Salónu vín 2018.

Ochutnávka odrůdy Cabernet Moravia se uskuteční v rámci celodenního kulturního programu Vinobraní 2018. V areálu sklepních uliček budou pro návštěvníky otevřeny vinné sklepy s nabídkou sudového i lahvovaného vína a především poctivého burčáku vyrobeného z hroznů; dále potom rozmanité občerstvení včetně krajových specialit a bohatý kulturní program všech žánrů.

Ochutnávka vín odrůdy Cabernet Moravia 2018


Ověřeno MonsterInsights