Mistrovství České republiky v řezu révy vinné 2019

View Calendar22. 2. 2019 08.00 - 15.00


Sedlec, Zemědělské družstvo Sedlec u Mikulova

Address:
Sedlec 308, 691 21 Sedlec, Česko

Mistrovství České republiky v řezu révy vinné 2019. Oborné vinařské klání v řezu révy vinné, ve kterém řezači prokazují své praktické znalosti a zkušenosti. 15. ročník se uskuteční v areálu Zemědělského družstva Sedlec u Mikulova v pátek 22. února od 8.00 hod. Tradiční akci pořádá Svaz vinařů ČR ve spolupráci se společností BS vinařské potřeby.

O unikátní zlaté nůžky se utkají pátek 22. února účastníci již 15. ročníku Mistrovství ČR v řezu révy vinné. Soutěžící se sjedou do areálu Zemědělského družstva Sedlec u Mikulova, aby v přilehlé vinici poměřili síly v netradiční disciplíně. Posuzuje se v ní umění a šikovnost vinařů, jejichž úkolem je co nejlépe ořezat keře révy vinné. Odborná porota hodnotí nejen kvalitu a čistotu řezu, ale také architekturu keře a počet oček. K rychlosti soutěžících se přihlíží pouze v případě nerozhodných výsledků.

Soutěžit se bude ve dvou kategoriích JUNIOR (žáci a studenti odborných škol a mládež do 21 let včetně) a ELITE (soutěžící starší 21 let). Ve speciální soutěžní kategorii potom budou zvlášť oceněny za své výkony i soutěžící ženy.

Soutěž vznikla v roce 1993 jako neformální setkání vinařů. Postupně se z amatérské akce stala seriózní a vyhledávaná celostátní soutěž nejlepších řezáčů révy vinné, která má dobrý zvuk jak mezi vinaři, tak i odborníky z oboru vinohradnictví.

Akci pořádá Svaz vinařů ČR ve spolupráci se společností BS vinařské potřeby

Mistrovství České republiky v řezu révy vinné 2019 – 15. ročník


Ověřeno MonsterInsights