Mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz 2023

Mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz 2019, Festival vína v Holešovicích 2019
View Calendar12. 8. 2023 14.00 - 20.00


Brno, Křížová chodba Nové radnice

Address:
Dominikánské nám. 196/1, 602 00 Brno-střed-Brno-město, Česko

Mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz 2023. Ochutnáte více jak 200 vzorků. Místem konání je Křížová chodba na Nové radnici v Brně. Vystoupí cimbálová muzika a folklorní tance Věčně mladý Danaj ze Strážnice, proběhne ukázka napoleonského vojenského života CENS, sabrage sektů a další.

Začátek akce 14 hodin, konec akce 20 hodin (případný odvoz si zajistěte nejpozději 20.30 hodin).

Konzumační lístek:
450 Kč (zahrnuje katalog, skleničku, 12 žetonů na víno, 0,5 l minerální vody a doprovodný kulturní program)
degustační vzorek vína je 0,04 l
Další žetony lze dokoupit.
Předprodej vstupenek také v našich vinotékách od července

Akce je pořádána za podpory ministra zemědělství Ing. Zdenka Nekuly, hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha a primátorky Statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.

O soutěži

Každoročně je do soutěže přihlašováno přes 200 vín od asi 50 vinařů. Hodnocení je dvoukolové, do druhého kola jsou puštěna vína, která dosáhnou 80 a více bodů. Základní kolo probíhá v srpnu, finální pak přímo v den výstavy pro veřejnost v Brně. Jako jediná výstava v České republice výsledky neuveřejňuje na degustaci, ale až po ní. Má to velkou výhodu: návštěvníci nepořádají „hony na šampiony“, ale degustují podle svých chutí a preferencí.

Grand Prix Austerlitz symbolicky připomíná bitvu tří císařů u Slavkova z roku 1805. Austerlitz je francouzský název právě města Slavkova, ležícího asi 23 km východně od Brna. Vína pro soutěž mají se slavnou bitvou vždy něco společného, jejich původ koresponduje s velmocemi, které se tehdy slavné bitvy účastnili. Dle statutu soutěže se mohou přihlásit vína z Francie a jejich tehdejších spojenců, vína spojenecká (z Ruska, Rakouska atd.), samozřejmě naše vína. Povolená jsou i vína se zemí, jejichž zástupci se účastní novodobých rekonstrukcí bitvy.

Mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz 2023 – 20. ročník