Léto otevřených sklepů v Pavlově 2022

Léto otevřených sklepů v Pavlově
View Calendar

Léto otevřených sklepů v Pavlově 2022. Budete trávit letní dovolenou na jižní Moravě? Pak určitě navštivte pavlovské sklepy na akci „Léto otevřených sklepů“! Pavlovští vinaři již několik let zvou milovníky vína, aby poznali pavlovská vína přímo v místě jejich vzniku – historických vinných sklepích.

V turistické sezonu bude mít každý týden otevřeno jedno vinařství. Některé sklepy mají stálou otevírací dobu, jiné můžete navštívit po telefonické domluvě. Otevírací doba je pátek odpoledne (16.00–20.00 hod.), sobota (10.00–18.00 hod.) a neděle (10.00–14.00 hod.).

Při návštěvě tak poznáte jednotlivá vinařství, dle možnosti nahlédnete do historických vinných sklepů a skvělá pavlovská vína ochutnáte přímo v místech, kde vznikají. Vinaři připravují k ochutnávkám přibližně osm až deset vzorků. Způsob nabídky a prezentace je individuální. Pokud mezi předkládanými vzorky najdete to „své“ víno, samozřejmě si je můžete přímo na místě koupit do svého vinného archivu.

Sklepy jsou otevřeny v pátek odpoledne, v sobotu a v neděli. Níže je k dispozici rozpis služeb jednotlivých sklepů a mapka Pavlova, kde jsou jednotlivé sklepy vyznačeny. Příjemná zpráva je, že řada sklepů mívá otevřeno i mimo garantované termíny a návštěvu s ochutnávkou a nákupem vína si ve všech vinařstvích můžete domluvit bez ohledu na otvírací hodiny telefonicky nebo e-mailem.

Kromě dveří navíc vinaři otevřeli návštěvníkům i svá srdce a názory milovníků vína jsou pro ně často inspirací do dalších let. Více informací zde.

Léto otevřených sklepů v Pavlově 2022

Pavlovští vinaři se před několika lety dohodli, že od poloviny června do začátku září bude minimálně jeden z nich držet službu a otevře vinný sklep výletníkům. Při návštěvě tak osobně poznáte jednotlivé vinaře, prohlédnete si historické vinné sklepy. A skvělá pavlovská vína ochutnáte přímo v místech, kde vznikají.

Vinaři

Georgios Ilias

Rodinné vinařství zaměřené na výrobu bio vín, která jsou vyráběna téměř výlučně z vlastních hroznů vypěstovaných na svazích pálavských kopců.

ing. Pavel Krška - Palavia Vinum

Vinařství se zaměřuje na výrobu špičkových láhvových odrůdových vín z vinic úpatí vápencových skal v chráněné krajinné oblasti a biosferické rezervaci Pálava.

Vinařství Jan Garčic

Vinařství Garčic založené v roce 2006 navazuje na téměř padesátiletou tradici pěstování révy vinné a výrobu vína rodiny Chramostových.

Vinařství Jiří Šilinek

Vína vyráběná v maximální kvalitě, která lze v našich zeměpisných a půdních podmínkách vyrobit. Dosaženo je toho pomocí moderní metody a technologie výroby vín.

Vinařství Reisten, s.r.o.

Vinařství Reisten sídlí v tradiční vinařské obci Pavlov, která je přímo pod hlavním svahem Pálavských vrchů a zříceniny Dívčí hrad.

Vilém Topolanský - Vinařství Topolanských

Malé rodinné vinařství pokračují v rodinné tradici pěstování vinné révy a výroby vína v Pavlově.

Vinařství Pod Pálavou - Jaroslav Gracl

Počátek Vinařství Pod Pálavou je v roce 2013 kdy jsem se rozhodl znovu oživit tradici vinařství v naší rodině a začít využívat kvalitu našich vinic v Pavlově na úpatí Pálavy.

Vinařství Mikulský

Rodinné vinařství pod Pálavou. Založeno v roce 2003, filozofií je vyjít zákazníkovi vstříc a směřovat výrobu dle jeho požadavků.

Vinařství Milan Zatloukal

Naše vinařství se nachází v obci Pavlov, která leží na východních svazích Pálavy pod hradem Děvičky a pod kopcem Děvín. Pavlovské vinice se šplhají až do výšky 350 m. n. m.

Vinařství Vladimír Foltýn

Vinařství Foltýn je malé rodinné vinařství s dlouholetou tradicí v pěstování a výrobě moravských vín. Zkušenosti s výrobou vína mají hluboké kořeny v předešlých generací.

Vinařství Roman Antoš

Historie našeho sklepa v Pavlově sahá hluboko do 17. století. Historie a tradice pěstování a výroby vína v naší rodině sice tak dlouhá není (i když kdo ví…), ale i tak už představuji třetí generaci, která se výrobě lahodného moku v malebné vesnici na úpatí Pavlovských kopců věnuje.

Kalendář vinařských akcí