Grand Prix Vinex 2024

Grand Prix Vinex – veřejná ochutnávka
View Calendar23. 5. 2024 10.00 - 16.30


Brno, Augustiniánské opatství na Starém Brně

Address:
Mendlovo nám. 157/1, 603 00 Brno-střed-Staré Brno, Česko

Grand Prix Vinex 2024. Zveme všechny milovníky vín, vinaře a sommeliery na ochutnávku vín z letošního ročníku Grand Prix Vinex, která se uskuteční 23. 5. 2024 v exkluzivních prostorech Augustiniánského opatství v Brně.

Hodnocení vzorků vín odbornou komisí, Valtice: 24.-25. 4. 2024

K degustaci nabídne výběr tuzemských i zahraničních vín z 31. ročníku této renomované soutěže. Uskuteční se ve čtvrtek 23. května v exkluzivních a krásných prostorách Mendelova skleníku v Augustiniánském opatství.

Vstupenky k dostání v předprodeji.

Soutěž pořádá Národní vinařské centrum ve spolupráci se Svazem vinařů České republiky.

Grand Prix Vinex 2024 – 31. ročník

Více o soutěži

GRAND PRIX VINEX je renomovanou mezinárodní soutěží vín, která je od roku 2011 pořádána Národním vinařským centrem ve spolupráci s Veletrhy Brno a Svazem vinařů České republiky. Jejím cílem je na vysoké profesionální úrovni ohodnotit a ocenit nejlepší evropská a světová vína přítomná na trhu středoevropského regionu. Je doprovodným programem veletrhů SALIMA/VINEX a má dlouholetou tradici – letos se koná již 30. ročník. V degustačních komisích zasedají domácí i zahraniční degustátoři. Ochutnávka nejlepších soutěžních vín určená široké veřejnosti probíhala dva dny na výstavišti v Brně, již několik let jako atraktivní doprovodný program (taktéž mezinárodní) a hojně navštěvované prodejní výstavy Minerály Brno. První den prezentace soutěžních vín se za účasti významných činitelů předávaly hlavní ceny soutěže. V roce 2023 veřejnou část nahradí slavnostní předání hlavních cen soutěže v Mendelově skleníku v Brně.

GRAND PRIX VINEX je jedinou soutěží, pro kterou navrhl ceny světoznámý designér a architekt Bořek Šípek. Od roku 2020 vítězové hlavních ocenění získávají skleněné plastiky dle návrhu jeho žáka z fakulty architektury a designu – Jiřího Mately, který při jejich tvorbě zohlednil původní podobu cen a využil spojení moderní “nohy” a jedinečné prvorepublikové formy.

Kalendář vinařských akcí