Grand Prix Vinex 2022 – veřejná ochutnávka

Grand Prix Vinex – veřejná ochutnávka
View Calendar

Grand Prix Vinex 2022 – veřejná ochutnávka. Zveme všechny milovníky vín, vinaře a sommeliery na ochutnávku vín z letošního ročníku Grand Prix Vinex, která se uskuteční ve dnech 21.-22. 5. 2022 na brněnském výstavišti. K ochutnání zde bude více než 600 medailových vín.

Po dvouleté pauze mají opět i milovníci vína příležitost ochutnat vína z mezinárodní soutěže Grand Prix Vinex. Soutěžní domácí a zahraniční vína budou prezentována na brněnském výstavišti, tentokrát však nově na galerii pavilonu Z. Vína hodnotili a vybrali zkušení tuzemští i zahraniční degustátoři z téměř 900 vzorků pocházejících z 8 zemí světa během odborného hodnocení v Národním vinařském centru ve Valticích 3. a 4. 5. 2022.

V letošním ročníku nejvyšší příčky obsadila vína pocházející z České republiky, v čele s šampionem, Sauvignonem výběrem z hroznů ročníku 2021 od žádovického vinaře Štěpána Maňáka. Jeho vína získala titul nejvyšší i v předešlých dvou letech. Věříme, že si nenecháte ujít příležitost ochutnat toto svěží a šťavnaté víno zelenkavé barvy s vůní angreštu, josty a listu černého rybízu, i možnost porovnat jej s víny dalších vinařů. Setkáte se tu také se vzorky z Maďarska, Slovenska, Rakouska, Itálie a dalších zemí.

Ochutnávka probíhá bločkovým systémem, vína budou podávána z chladicích boxů a informace o vzorcích získáte v tištěném katalogu. O dobrou náladu se během sobotního odpoledne postará cimbálová muzika. Ochutnávku si lze zpestřit souběžně probíhající atraktivní prodejní výstavou minerálů, fosilií, šperků a přírodnin Minerály Brno.

Soutěž pořádá Národní vinařské centrum ve spolupráci se Svazem vinařů České republiky a společností Veletrhy Brno. Letošní 29. ročník probíhá pod záštitami ministra zemědělství Ing. Zdeňka Nekuly, hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha a primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.

Otevírací doba

 • sobota, 21. 5. 2022
  ochutnávka vín: 10.00–18.00 hod.
  od 14.00 hod. cimbálová muzika
 • neděle, 22. 5. 2022
  ochutnávka vín: 10.00–16.30 hod.

Vstupné

– 120 Kč základní vstupné (zlevněné 60 Kč) – společné s Minerály Brno
– katalog zdarma, sklenice 50 Kč – vratná záloha
– ochutnávka bločkovým systémem, 1 kupon = 5 Kč, degustační množství – cca 0,2 dl (20 ml)

 • stříbrná medaile – 1 kupon
 • zlatá medaile – 2 kupony
 • velká zlatá medaile – 3 kupony
 • Champion a vína kat. D (sladká) – 4 kupony

Vstupenky k dostání v předprodeji (zvýhodněné vstupné 100 Kč) nebo na místě. Součástí vstupného je možnost návštěvy mezinárodní prodejní výstavy minerálů, fosilií, šperků a přírodnin Minerály Brno (v přízemí pavilonu Z).

Grand Prix Vinex 2022 – veřejná ochutnávka – 29. ročník


Ověřeno MonsterInsights