Degustační expozice Salonu vín České republiky 2020

Expozice Salon vín České republiky, Salon vín České republiky představil
View Calendar21. 7. 2020 09.30 - 23. 7. 2020 17.00


Valtice, Státní zámek Valtice

Phone:+420 778 743 754
Address:
Zámek 1, 691 42 Valtice, Česko

Salon vín České republiky 2020 – degustační expozice. Salon vín – národní soutěž vín České republiky je finální soutěží systému Národní soutěže vín. V ní je každý rok vybráno nejlepší víno s titulem "Šampion", dále "Vítězové kategorií" a "Nejlepší kolekce". Sto nejlepších vín je oceněno zlatou medailí. Vína jsou pak umístěna do celoročně otevřené veřejné degustační expozice Salonu vín, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích.

Přehled všech vín zařazených do programů degustační expozice Salonu vín 2020 ZDE.

Každé víno má svůj prezentační box, ve kterém jsou láhve uskladněny. Zároveň je na boxu kompletní popis vína, včetně analytických údajů, senzorické charakteristiky a také profilu mohutnosti a struktury vína a aromatického profilu. Takto uložená vína je možno i zakoupit, ovšem pouze počet láhví je omezen a zejména ke konci sezony může být prodej některých vín omezen z důvodu zachování dostupnosti vína pro degustaci.

Běžná otevírací doba veřejné degustační expozice Salonu vín České republiky:

  • Úterý – čtvrtek: 9:30 – 17:00
  • Pátek – sobota: 10:30 – 18:00
  • Neděle (červen – září): 10:30 – 17.00

Otevřeno celoročně kromě ledna, kdy probíhá příprava expozice nového ročníku. Výjimky z uvedené otevírací doby (svátky atd.) jsou uvedeny v rubrice Aktuality NVC

Degustační expozice Salonu vín České republiky 2020 – 20. ročník

Návštěvní programy

A – Volná degustace – cena 499 Kč, trvání 120 minut

Unikátní možnost individuálně ochutnat kterékoliv z uskladněných vín (mimo vín šumivých a speciálních výběrů). Od každého vína je otevřena jedna láhev. O každém z vín jsou k dispozici podrobné informace jak na prezentačním boxu každého vína, tak v katalogu. Během degustace je návštěvníkům k dispozici sommelier, který podává na požádání informace o víně a jednotlivých vinařstvích.

B – Degustace s "By The Glass" – kredit 100 Kč

Možnost individuálně ochutnat vybranou kolekci až 16 vín s využitím moderního výdejníku vín značky "By The Glass". Počet degustovaných vín závisí na výši zakoupeného kreditu. Je možno zakoupit samozřejmě i násobky kreditu (200 Kč, 300 Kč atd.).

C – Řízené degustace

Programy degustace vybraných vzorků řízené sommelierem. Počet účastníků těchto programů je min. 8, max. cca 45 osob. Termín řízené degustace doporučujeme domluvit dopředu. Bez potvrzení rezervace termínu není možno provedení řízené degustace garantovat. Řízenou degustace lze po předchozí domluvě provést i v cizím jazyce (angličtina, němčina, francouzština, ruština) za příplatek 500 Kč / skupinu.

> Program C1 – cena 160 Kč
Vybraná kolekce pěti vzorků vín dle výběru sommeliera (mimo vín šumivých a přírodně sladkých). Doba trvání programu je cca 20–30 minut.

> Program C2 – cena 290 Kč
Vybraná kolekce deseti vzorků vín dle výběru sommeliera. Doba trvání programu je cca 40–50 minut.