Degustace s Klárou – Champagne

Degustace s Klárou – Champagne
View Calendar20. 9. 2022 18.00 - 21.00


Praha, Vinograf, Senovážné náměstí

Address:
Senovážné nám. 978/23, Nové Město, 110 00 Praha-Praha 1, Česko

Degustace s Klárou – Champagne. Ani v roce 2022 nás neminou oblíbené degustační večery s naší head sommelierkou Klárou Kollárovou. Tentokrát nás čeká série degustací zaměřených na konkrétní francouzské vinařské regiony a jejich hlubší poznání.

K důkladnému prozkoumání každého regionu nám jistě napomůže také vyladěné párování s převážně lokálními pokrmy, které vzešlo z Klářiny spolupráce s naším šéfkuchařem Dušanem Mackovičem.

3 950 Kč
Kdy: 20. 9. 2022, 18:00
Kde: Senovážné náměstí

Třetí francouzská degustace nás přenese do všemi milované oblasti Champagne. Je skoro zázrak, že právě tady dokázal Dom Pérignon objevit kouzlo šumivých vín vyráběných mícháním různých cuvée a zrajících v lahvi (ač nutno říci, že nějaká šumivá vína už se vyráběla i dříve), protože se zároveň jedná o nejlepší možný terroir na celém světě pro výrobu tohoto druhu vín. To snad ani nemůže být náhoda! A tak se zrodilo hvězdné šampaňské, pro mnohé láska opravdu na celý život.

Pokud ho milujete stejně jako my nebo si přejete zasvětit do širokého spektra jeho stylů a chutí, rozhodně nepromeškejte tuto vzácnou příležitost.

Vedle samotného šampaňského se jako vždy můžete těšit na skvělé párování s jídly, která jeho delikátní chuť dokáží ještě o stupínek pozvednout.

Menu

  • Trio ústřic – Fine de Claire, Gillardeau & Oysrí
  • Smažené korejské kuře
  • Amuse-bouche – slaný popcorn & chipsy s lanýžem
  • Celerové risotto, Parmigiano Reggiano
  • Coulommiers & tvarohové sušenky
  • Amuse-bouche – Biscuit rose de Reims

Degustace s Klárou – Champagne

Vinografí degustace s Klárou Kollárovou

Ani v roce 2022 nás neminou oblíbené degustační večery s naší hlavní sommelierkou Klárou Kollárovou.

Bordeaux – 15. 3.
Bourgogne – 18. 5.
Champagne – 20. 9.
Rhône – 15. 11.

Vinograf Senovážné

Vinný bar na Senovážném náměstí je vlajkovou lodí značky. Snoubí v sobě vše, čím chce Vinograf být: dobrou službou zákazníkovi, který miluje kvalitní víno a jídlo v gastronomicky kulturním prostředí. Je to vinný bar a restaurace v jednom, nabízí okolo 1 000 druhů vín, které si můžete objednat na stůl, téměř každé z těchto vín si můžete dát na skleničku. Každý den si tak můžete dopřát zážitek kombinace jakéhokoli vína s naší „wine friendly“ kuchyní, která pod taktovkou a s invencí šéfkuchaře Dušana a šéfsommelierky Kláry nabízí komplexní gastronomický zážitek. Samozřejmě si můžete užít třeba i jen nenáročné posezení u stolu s přáteli či obchodním partnerem, jak je každému zrovna po chuti. Každý si u nás najde to své.

Kalendář vinařských akcí