Degustace s Klárou – Bourgogne

Degustace s Klárou – Bourgogne
View Calendar18. 5. 2022 18.00 - 21.00


Praha, Vinograf, Senovážné náměstí

Address:
Senovážné nám. 978/23, Nové Město, 110 00 Praha-Praha 1, Česko

Degustace s Klárou – Bourgogne. Ani v roce 2022 nás neminou oblíbené degustační večery s naší head sommelierkou Klárou Kollárovou. Tentokrát nás čeká série degustací zaměřených na konkrétní francouzské vinařské regiony a jejich hlubší poznání.

K důkladnému prozkoumání každého regionu nám jistě napomůže také vyladěné párování s převážně lokálními pokrmy, které vzešlo z Klářiny spolupráce s naším šéfkuchařem Dušanem Mackovičem.

3 950 Kč
Kdy: 18. 5. 2022, 18:00
Kde: Senovážné náměstí

Druhý degustační večer z této francouzské série bude patřit Burgundsku, tedy regionu, ze kterého pochází nejslavnější vinařství na světě, Domaine de la Romanée-Conti, a který je pro celý svět synonymem elegance a ušlechtilosti. Celý region stojí prakticky pouze na dvou odrůdách, totiž na Chardonnay a Pinot noir, a nejdůležitějším vodítkem k rozlišení jednotlivých burgundských vín se tak stává především jejich přesné místo původu. Klára vám jistě ráda poradí, jak se v tom nepřeberném množství vinic a podoblastí alespoň trošku orientovat.

Tento region je zároveň pevně spjatý s historií českého vinařství, jelikož právě odtud nechal Karel IV. dovézt sazenice vinné révy k nám do Čech a tak se burgundský Pinot poprvé objevil i u nás v Mělníce.

Už teď se můžete těšit, že spolu s burgundskými víny ochutnáte smuhu s liškami nebo Oeufs en meurette, tedy pošírovaná vajíčka s omáčkou ze zeleniny a červeného vína, a mnoho dalších skvělých pokrmů z našeho čtyřchodového menu, připraveného na míru k burgundským vínům.

Menu

  • Amuse-bouche – gougères
  • Amuse-bouche – pastinákový krém, pancetta
  • Smuha, lišky, oříšky, omáčka s Noilly Prat
  • Oeufs en meurette
  • Magret de canard, žampiony, pekanové ořechy
  • Sýr Vacherin Mont d’Or

Degustace s Klárou – Bourgogne

Vinografí degustace s Klárou Kollárovou

Ani v roce 2022 nás neminou oblíbené degustační večery s naší hlavní sommelierkou Klárou Kollárovou.

Bordeaux – 15. 3.
Bourgogne – 18. 5.
Champagne – 20. 9.
Rhône – 15. 11.

Vinograf Senovážné

Vinný bar na Senovážném náměstí je vlajkovou lodí značky. Snoubí v sobě vše, čím chce Vinograf být: dobrou službou zákazníkovi, který miluje kvalitní víno a jídlo v gastronomicky kulturním prostředí. Je to vinný bar a restaurace v jednom, nabízí okolo 1 000 druhů vín, které si můžete objednat na stůl, téměř každé z těchto vín si můžete dát na skleničku. Každý den si tak můžete dopřát zážitek kombinace jakéhokoli vína s naší „wine friendly“ kuchyní, která pod taktovkou a s invencí šéfkuchaře Dušana a šéfsommelierky Kláry nabízí komplexní gastronomický zážitek. Samozřejmě si můžete užít třeba i jen nenáročné posezení u stolu s přáteli či obchodním partnerem, jak je každému zrovna po chuti. Každý si u nás najde to své.

Kalendář vinařských akcí


Ověřeno MonsterInsights