Degustace s francouzským vinařem v Dejvicích

View Calendar27. 11. 2018 19.00 - 22.00


Praha, Na břehu Rhôny Dejvice

Address:
Puškinovo nám. 633/13, 160 00 Praha 6-Bubeneč, Česko

Degustace s francouzským vinařem v Dejvicích. Koncem listopadu nás navštíví vinař Thibaut Chamfort z Domaine de Verquiere. A souhlasil s tím, že osobně představí svá vína a provede hosty degustací. Proto jsme se rozhodli uspořádat další z občasných degustací za účasti některého z "našich" vinařů z Francie, která se uskuteční 27. listopadu od 19 hodin v našem obchodě v Dejvicích na Puškinovo náměstí.

Tradice vinařství přechází již po 4. generaci z otce na syna. Nyní je vinařství v rukou Romaina a Thibauta Chamfort, kteří se drží tradičních metod výroby vína i hospodaření na vinici. Jejich vášeň v oboru zahrnuje i přeměnu svých vinic na ekologické. Historie rodinného vinařství začíná u pradědečka Edmonda, který vinařství koupil se snahou navrátit mu život. Svá sudová vína dodával nejlepším obchodníkům v okolí. Dědeček Louis začal víno stáčet do lahví a rozšířil plochu vinic. Další generace, Bernard a jeho žena Geneviève, převzala udržování vinic i způsobu výroby a přičinila se o rozšíření prodeje do celé Francie a zahraničí.

Nyní je vinařství na svém vrcholu, co se kvality vín týče, a může se pyšnit apelacemi jako je Sablet a Plan de Dieu. Červená vína disponují velkorysou ovocností, elegancí a kořenitostí. Bílá vína doplňují bohatou nabídku červených vín a slouží zvláště jako doplněk k horkým letním dnům. Půdy vinic pocházejí z kopců bohatých na jíl a vápenec. Réva je vystavena velkému množství slunečných paprsků během celého roku a mistrál čistí révu a dodává odrůdám jemnost. Vinařství schovává ve svých kamenných zdech tři technologické prostory, pro skladování vína, pro výrobu a pro zrání vín v dubových sudech, kde víno čeká na lahvování 6 až 8 měsíců.

Thibaut představí kompletní kolekci svých vín, kterou s ním ochutnáte. Celkem vás čeká sedm vzorků skvělých vín a samozřejmě nebude chybět občerstvení složené z delikates z naší nabídky.

Začínáme v 19 hodin.
Cena degustace je 690,- Kč za osobu
Rezervace na tel.: 733 786 080
Za závaznou rezervaci považujeme takovou, která je uhrazena předem v hotovosti nebo převodem na náš účet.

Těšíme se na Vás

Degustace s francouzským vinařem v Dejvicích


Ověřeno MonsterInsights