Co chutná mladým 2020 – hodnocení soutěže a konference

Co chutná mladým 2020
View Calendar26. 2. 2020 09.00 - 27. 2. 2020 19.00

MLADÍ VINAŘI, z.s.

Phone:
+420 739 205 380Valtice, Centrum Excelence

Address:
Sobotní 1029, 691 42 Valtice, Česko

 

Co chutná mladým 2020. Co chutná Mladým? Odpověď na tuto otázku nabízí od roku 2018 stejnojmenná soutěž vín, která je otevřená pro všechny výrobce vína z České republiky. Ukazuje, jaké jsou preference nastupující generace vinařů. Soutěž se koná s podporou Vinařského fondu a Národního vinařského centra.

Vinaři do 35 let mohou získat speciální cenu Mlaďoch 2020 za nejlepší kolekci vín mladého vinaře. Mlaďoch se na rok stane přidruženým členem spolku Mladí vinaři.

Soutěž podporuje Vinařský fond, který poskytne všem, kteří o to do 15. 2. požádají, finanční podporu ve výši 50 % z ceny přihlašovacího poplatku.

Vítězná vína ze 4 kategorií a vína vyrobená Mlaďochem roku (tj. kolekce vín od vinaře do 35 let s nejvyšším bodovým ohodnocením) budou k ochutnání v pražském winebaru Bokovka a v brněnské restauraci Konfit v termínech, o kterých se včas dozvíte na webu www.cochutnamladym.cz a na sociálních sítích Mladých vinařů.

Co chutná mladým 2020 – 3. ročník

Mlaďoch roku 2020

Apelace: Důvěra v terroir? 2.0

ODBORNÁ KONFERENCE

27. února od 14.00

Centrum Excelence Valtice

Informace a novinky ze světa vína, ale také praktické tipy pro vinaře a ochutnávky. Letos se opět zaměříme na téma apelací, tentokrát s bližším pohledem na Frankovku v Rakousku (DAC Burgenland a Carnuntum) i na Moravě. Konferenci pořádá spolek Mladí vinaři. Na konferenci je nutné se předem registrovat. Cena vstupenky je 500 Kč.

Letošní konference se opět věnuje tématu apelací. Tentokrát jsme pozvali dvě přednášející, které blíže představí dvě výzamné apelace v sousedním Rakousku. Obě se přitom zaměří na nejrozšířenější moravskou modrou odrůdu – Frankovku. Přijdťe si rozšířit své obzory a také ochutnat zajímavá vína, jejichž degustace bude součástí prezentací. Konference bude tlumočená a budou poskytnuty materiály v českém jazyce.

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Elizabeth Gabay, Master of Wine – Frankovky z Burgenlandu na různých podložích

Dorli Muhr (DAC Carnuntum) – Prezentace nového apelačního systému Carnuntum DAC

Mojmír Baroň (Mendelova Univerzita, Mladí vinaři) – Metody hodnocení a popisu terroir v České republice


Ověřeno MonsterInsights